niedziela, 29 lipca 2012

Koktajl ananasowo - melonowy

Praktycznie codziennie na podwieczorek pijemy własnoręcznie przygotowany sok z owoców. Dziś super połączenie: ananas i melon. Owoce niskokaloryczne i zdrowe :).
Ananas: "(...) pokonuje niestrawność, ból brzucha, kolkę, a dodatkowo regeneruje i wzmacnia organizm, dostarczając mnóstwo witamin (w tym duże ilości witaminy C) i składników mineralnych. Osoby dbające o linię na pewno ucieszy fakt, że ananas jest niskokaloryczny, a ponadto jest źródłem unikalnego zestawu enzymów oraz kwasów owocowych, które przyspieszają spalanie tłuszczu z organizmu. "

Melon:"(...) jest owocem niskokalorycznym i bogatym w wit. A i C oraz składniki mineralne, zwłaszcza potas i beta-karoten. Wszystkie odmiany melonów łagodnie stymulują pracę nerek oraz działają przeczyszczająco i moczopędnie. Dieta z melonów natomiast zalecana jest osobom, którym po długiej chorobie potrzebna jest rekonwalescencja. Melon to także owoc poprawiający nastrój i koncentrację, dlatego ci, którzy prowadzą stresujący tryb życia lub łatwo irytują się, powinni włączyć melona do swojego codziennego menu. Zjedzony przed snem poprawia jego jakość."
Przygotowanie: < 10 minut
Składniki:

(na 2 osoby )
- pół ananasa,
- pół melona.

Wykonanie:
  1. Owoce myjemy, obieramy.  Z ananasa wycinamy środek.
  2. Kroimy na kawałki i blendujemy.
  3. Przelewamy do szklanek i gotowe:)
Pamiętajmy, aby wybierać świeże, dojrzałe owoce. Melona wąchamy, jeśli, jest wyczuwalny zapach, oznacza to, że owoc jest dojrzały. Ananas powinien być twardy i pachnący.Zdrówko!!!
zagoroco!Smacznego :)
K.
Wpis dołączam do akcji Wegan Nerd:


3 komentarze:

Dziękuję za wszystkie komentarze :*